Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tai chi a zdraví

V moderní době stoupají počty lidí, kteří mají v produktivním věku problémy s páteří, imunitou, psychikou, vnitřními orgány apod. Medicína se neustále zdokonaluje, k dispozici jsou špičkové přístroje, které umožňují včasnou diagnostiku, šetrný zákrok, dále léky s cíleně zaměřeným účinkem na dané potíže ... To mnoho lidí svádí k tomu, aby se o své zdraví průběžně nestarali, ale zajímali se o ně, až vznikne zdravotní problém.

Tai chi a Čchi kung (ten je oficiální součástí čínské tradiční medicíny) jsou jen jednou z možností, jak jednoduchým způsobem udržet své zdraví. Účinek cvičení Tai chi a Čchi kung na zdraví člověka je již prověřen čínskou tisíciletou tradicí těchto cviků, kdy v mnoha případech dochází ke zlepšení zdraví. 

Zde uvedené články mohou být pro Vás impulsem zamyslet se nad životním stylem a pravidelným cvičením Tai chi a Čchi kung prodloužit nebo zlepšit svůj tělesný komfort. Cílem těchto článků, převzatých ze zahraničí, je probudit ve Vás zájem o své zdraví a chuť k pravidelnému cvičení. Zde uvedené informace nezaručují, že zrovna Váš zdravotní problém bude stejným způsobem vyřešen. Každý je individuální. Pokud již máte zdravotní problém, je třeba každé cvičení konzultovat se svým lékařem a dodržovat léčebný režim! 

Z hlediska účinků na zdraví zdůrazňujeme nutnost cvičení pod odborným vedením kvalitních instruktorů, kteří Vás naučí správné provádění cviků - nejen pozice, ale i vnitřní provedení, a pravidelnou výuku.

 

 

Příspěvky

Tai Chi pomáhá předcházet pádům a zlepšuje duševní zdraví starších lidí

13. 10. 2013

 

Jak překonat stres v „dopravní špičce“

22. 1. 2012

100px-baduanjin_qigong_edit1.jpg

Šest hodin večer. Dopravní špička. Chcete se dostat co nejdříve z práce domů, ale jste rozzuřeni z dopravní špičky. Úroveň vašeho napětí stoupá. Co bych měl udělat pro relaxaci? 

 

Taichi a artritida

19. 12. 2011

 obr2.jpg