Jdi na obsah Jdi na menu
 


Taichi QINNA

tai chi taiči Ostrava Qinna

Tai chi - sestava s mečem

tai chi taiči meč sword Ostrava

Tai chi - sestava s vějířem Kung fu Fan

tai chi kung fu fan vějíř Ostrava

Tai chi na Handicap sport festivalu

Organizátoři v Ostravě-Bartovicích připravili na poslední červnový pátek bohatý sportovní i kulturní program, během něhož si mohli přijít na své nejen lidé se zdravotním postižením, ale všichni, kteří měli zájem přijít je povzbudit. Jsme rádi, že Tai chi klub Zlatý Drak přispěl k programu této užitečné akce.

tai chi tai ji tao taiči

Tai chi - bojové aplikace

Tai chi je původně bojové umění, které vzniklo v Číně. Jemné pomalé cvičení, které pomáhá zlepšovat a udržet zdraví, je v bojovém provedení velmi nebezpečné. Podívejte se na ukázku, jaké může být použití některých forem tai chi. Nemusíte mít obavy, že Vás takto na kurzech budeme trápit :-). Tímto děkuji Janě, že nevlídné zacházení vydržela.

Tai chi vějíř

Ukázka sestavy s vějířem, kterou se naučíte v našem tai chi klubu Zlatý drak. Další si můžete přečíst v záložce, co cvičíme.

Tai chi 10 forem

Ukázka sestavy tai chi stylu Yang 10 forem.

 

Ranní Tai chi v New Yorku
Autor videa se jednoho rána setkal se 75-letou Margaret Wong v parku Thomas Paine. S jejím svolením natočil její každodenní rituál, jak cvičí Tai Chi v centru Manhattanu. Paní Margaret v rozhovoru říká, že do parku chodí cvičit každý den, i za deště. Pouze, když je velká zima,hodně mokro, cvičí doma. Taichi začala cvičit po odchodu do důchodu v roce 1980. Pokud ji lékař naměří vysoký tlak, řekne - běžte cvičit Tai chi. Tai chi miluje, velmi prospívá jejímu zdraví.

 

Styl Yang tai chi předvádí mistr Fu Zhongwen

 

Prázdniny v Chorvatsku

V Chorvatsku se sešla skvělá skupinka nadšenců Taichi, nejen naši členové, ale i zájemci z řad veřejnosti, kteří se pod vedením vicemistrů světa Jana Vasilenka a Jany Riplové učili sestavu 10 forem. Výuka je zaujala, měli spoustu dotazů, poctivě trénovali i ve volných chvílích, a pro nás jako instruktory, byla radost s nimi pracovat! 

 

Mistr Xie Bingcan předvádí formu tai chi s mečem