Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak překonat stres v „dopravní špičce“

22. 1. 2012

Pokuste se řídit radami doktora Jeffersona Duarta, stoupence čínské školy Tai Chi Chuan.  Věří, že východní filozofie může pomoci mnoha lidem překonat stres, "dopravní špičku".

"Tai Chi" vás chrání „vnitřním“ postojem, což snižuje míru agresivity.  V přeplněných vozech metra, autobusů, atd., když vás někdo naštve, je důležité nevstoupit do šarvátky a zůstat v klidu.

Duarte tvrdí, že je důležité, aby člověk zaměřil svou pozornost na ramena a lokty, protože tyto části těla shromažďují přebytečnou energii.  „Vysoce zvednutá ramena hromadí energii a to působí bolest.  Je proto důležité, aby lidé v tlačenici snížili ramena a přitlačili lokty k tělu, aby se energie rozptýlila do celého těla."  Duarte radí všem, kdo se přepravují v dopravě špičce, pohybovat se zvolna, nejlépe při poslechu hudby.  "Klidná hudba podporuje relaxaci a zmírňuje prožívání stresu z dopravní špičky" řekl lékař.

 Tipy čínské medicíny, jak překonat stres z dopravy 

 1.  Stůjte vzpřímeně

 2.  Uvolněte ramena a lokty, by měly být spuštěny, i když jedete autem

 3.  Zaměřte se na úpravu správného dýchání (v oblasti pupku)

 4.  Dělejte pohyby rameny vpřed i vzad.  Bude velmi dobré, když uděláte několik krouživých pohybů.  Nebojte se pozornosti okolí.

 5.  Pokud stojíte na zastávce a čekáte na autobus, tak cviky nohou v kruhovém pohybu jsou také velmi užitečné

 6.  Otevřete a zavřete pěsti, hýbejte prsty, ohýbejte je vzad (20 sekund každý pohyb)

 7.  Promasírujte palec, jsou na něm soustředěné body pro relaxaci

 8.  Masírujte oblast krku a dolů po páteři.  To je oblast, která je vystavena velkému tlaku a námaze.

 9.  Udělejte si vlastní masáž ramen

 10.  Udělejte pár rotačních pohybů hlavy

Mimo jiné, chronický stres, strach a hněv, drží některé části našeho těla v neustálém tlaku, což vede k poškození vnitřních orgánů.  Není divu, že pozitivní lidé, kteří žijí v harmonii se sebou samým a se světem, jsou mnohem méně nemocní, než pesimisté.  Někdy stačí změnit životní prostředí člověka, jeho stravu, a co je nejdůležitější, způsob myšlení a života - a fyzická onemocnění ustoupí.

zdroj: www.medpulse.ru